3 KROKY AKO SPOZNAŤ DOBRÉHO MAKLÉRA ?

  • 1. február 2018
  • Štefan Čarnoký

Možno práve teraz si dávate túto otázku. Či si nakoniec vyberiete mňa, alebo jedného z mojich kolegov ...

Možno práve teraz si dávate túto otázku. Či si nakoniec vyberiete mňa, alebo jedného z mojich kolegov, vyberajte dobre. A podľa čoho? Možno Vám napovie, niekoľko chytrých rád:

 

1. Vyberajte makléra, ktorý svoju profesiu vykonáva. Možno to znie zvláštne, ale je to tak. Mnoho realitných maklérov robí tuto profesiu jen tak mimochodom, na internete nájdete sotva ich fotografiu, telefón a email. Hľadajte makléra, ktorý preukázateľne svoju prácu robí, má na internete ponuky nehnuteľnosti, vlastné internetové stránky a ponúka Vám o sebe a o jeho práci dostatok informácii.

 

2. Určite chcete makléra, ktorý svoju profesiu ovláda a vie ju robiť. Rovnakú požiadavku budete mať na svojho lekára pred operáciou. Vyberte si profesionála, ktorý Vám predstaví prezentáciu aspoň niektorých svojich predaných nehnuteľností a referencie spokojných klientov.

 

3. Každý profesionál sa vo svojom obore vzdeláva. Hľadajte makléra, ktorý na sebe pracuje, neustále sa zlepšuje, navštevuje kurzy a získava prax. Makléra, ktorý proste vie predávať nehnuteľnosti. Pretože i v našom obore platí, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.

 

A v poslednom rade hľadajte makléra, ktorý Vám rád proste len nezištne poradí. Chcete poznať tržnú cenu svojej nehnuteľnosti? Potrebujete len s niečím poradiť? Dobrý maklér sa pozná aj podľa toho, že Vám rád poradí. Dá sa potom rozhodnete zveriť mu svoju nehnuteľnosť na predaj, to je iba na Vašom uvážení.

 

Ak máte akúkoľvek otázku? Neváhajte sa ma proste opýtať.

 

Rád Vám pomôžem.